کارتابل شرکت ها و فناوران
انتشارات

ماهنامه صادرات کالا و خدمات دانش‌بنیان

شماره ۲۳

بهمن 1394

آرشیو ماهنامه

طراحی صنعتی

  • معرفی
  • شرایط و نحوه ی دریافت خدمت
  • آیین نامه های مرتبط

بسیاری از محصولات تولید داخل، ظاهر مناسب و مشتری پسندی ندارند و جهت ورود به بازارهای بین‌المللی و رقابت با محصولات خارجی، نیاز به طراحی صنعتی مجدد دارند، کریدور صادرات از طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان صادراتی جهت ورود به بازارهای جهانی حمایت می‌کند.

  80% از هزینه‌های خدمات طراحی صنعتی به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار شرکت‌های واجد شرایط قرار می‌گیرد.

- نحوه بازپرداخت تسهیلات اعطایی شامل دوره تنفس، تعداد اقساط و مبلغ هر قسط بر اساس قیمت محصول، تیراژ تولیدی شرکت و میزان صادرات موفق آن محصول توسط کریدور تعیین می‌شود.

- پرداخت تسهیلات به طرح منوط به نظر کمیته داوری طراحی صنعتی بوده و حداکثر تسهیلات معاونت برای هر شرکت دارای تاییدیه معادل 500 میلیون ریال است.

- در صورت تایید عملکرد شرکت در اجرای طرح و کیفیت طراحی نهایی بر مبنای ارزیابی صورت گرفته توسط کریدور، بخشی از مبلغ وام تا سقف 35% از تسهیلات پرداخت شده (معادل حداکثر  175 میلیون ریال) بصورت بلاعوض به شرکت بخشیده می‌شود.

 

- تناسب و اولویت خدمات طراحی صنعتی با نیازهای شرکت و محصول بایستی به تایید کریدور برسد.


در مورد خدمات مرتبط با این آیین‌نامه، تسهیلات و حمایت‌ها، در حین عقد قرارداد بین متقاضی و کارگزار و بر اساس زمانبندی مندرج در قرارداد و در هر مرحله پس از تایید شرکت به کارگزار پرداخت خواهد شد. لذا شرکت‌های متقاضی واجد شرایط، می‌توانند پس از ارسال درخواست کتبی و ضمیمه نمودن مستندات لازم (شامل اسناد هویتی و رزومه کارگزار، نمونه قرارداد یا پروپوزال کارگزار، پیش‌فاکتور خدمات و ...) از تسهیلات و حمایت‌های موضوع این آیین‌نامه استفاده نمایند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 63103115-021 تماس حاصل فرمایید.