اعزام هیات تجاری به قرقیزستان

اعزام هیات تجاری به کشور قرقیزستان همزمان با افتتاح نمایشگاه دائمی

 

مرکز تعاملات بین­‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در نظر دارد هیات تجاری-فناوری متشکل از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را به کشور قرقیزستان اعزام نماید.

این برنامه که با حضور معاون محترم توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری طی روزهای 21 تا 24 آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد، شامل نشست‌های تجاری مشترک با شرکت‌های متناظر قرقیزی، افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات فناور ایرانی در بیشکک و بازدیدهای صنعتی و تجاری می‌باشد.

محل نمایشگاه دائمی محصولات فناور ایرانی در یکی از بزرگترین مراکز تجاری بیشکک (Grand Comfort) می‌باشد که با توجه به حضور گسترده شرکت‌های قرقیزی و دیگر شرکتهای کشورهای حوزه CIS، می‌تواند به بازاریابی محصولات شرکت‌های ایرانی کمک شایانی نماید. در حال حاضر، 67 شرکت ایرانی محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه کرده‌اند. شرکت‌های متقاضی می‌توانند از حمایت معاونت علمی و فناوری جهت ارسال نمونه محصولات خود (حمل بار، ترخیص گمرکی) و حضور در نمایشگاه دائمی به مدت 9 ماه بهره‌مند گردند. هزینه این پکیج حدود 2000 دلار است که پرداختی شرکتهای دانش‌بنیان، حداکثر 150 دلار خواهد بود.

ثبت‌نام و میزان پرداخت شرکت‌های متقاضی به دو صورت انجام می‌شود:

1. شرکت‌های متقاضی حضور در نمایشگاه که نمونه محصول برای ارسال به نمایشگاه دارند- پرداخت مبلغ 8 میلیون تومان به صورت علی‌الحساب

این پکیج، شامل هزینه پرواز، هتل، اخذ مجوز اتاق بازرگانی بیشکک، سالن محل برگزاری B2B، ترانسفر، ناهار، مترجم، حمل نمونه محصول نمایشگاهی تا بیشکک و ترخیص گمرکی و 9 ماه ارائه محصول در نمایشگاه دائمی خواهد بود.

 

2. شرکت‌های متقاضی حضور در نمایشگاه که نمونه محصول برای ارسال به نمایشگاه ندارند- پرداخت مبلغ 6 میلیون تومان به صورت علی‌الحساب

این پکیج، شامل هزینه پرواز، هتل، اخذ مجوز اتاق بازرگانی بیشکک، سالن محل برگزاری B2B، ترانسفر، ناهار، و مترجم خواهد بود.

هزینه‌های قطعی برنامه، پس از نهایی شدن لیست شرکتهای متقاضی محاسبه و اعلام خواهد شد.

میزان حمایت: تا 70% کلیه هزینه‌های سفر در قالب یارانه توسط مرکز تعاملات بین­‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری پرداخت خواهد شد.

آخرین مهلت ثبت نام و پرداخت مبلغ علی‌الحساب:  2 آبان‌ماه 1397

کلیه مراحل اخذ بلیط، ویزا و رزرو هتل توسط کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است، هر شرکت می‌بایست حداقل دو شرکت‌ متناظر قرقیزی جهت برگزاری نشست B2B به کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری تا تاریخ 2 آبان‌ماه اعلام نماید. این زمان غیرقابل تمدید است.

شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی حضور در هیات تجاری، می‌توانند از طریق سامانه bizservices.ir ثبت‌نام و با انتخاب "درخواست دریافت خدمات حمایتی" و خدمت درخواستی "اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری" و تکمیل فرم مربوطه نسبت به اعلام آمادگی برای حضور در برنامه اقدام نمایند.

 شایان ذکر است به علت محدودیت ظرفیت ثبت نام، شرکت‌ها بر مبنای آمادگی صادرات و معرفی نمونه محصول ارزیابی خواهند شد و اولویت با شرکت‌هایی است که از سطح آمادگی بالاتری برخوردار باشند.

علاقمندان جهت پاسخ به سوالات احتمالی می‌توانند با کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری به شماره 63103118، 15 و 16 تماس حاصل فرمایند.