کارتابل شرکت ها و فناوران
انتشارات

ماهنامه صادرات کالا و خدمات دانش‌بنیان

شماره ۲۳

بهمن 1394

آرشیو ماهنامه

طراحی صنعتی و بسته‌بندی صادراتی - شماره ایستگاه 5

  • معرفی
  • خدمات ایستگاه

طراحی صنعتی و بسته‌بندی صادراتی

مقوله طراحی صنعتی و بسته‌بندی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته‌بندی محصولات می‌تواند نقش مهمی در جلب رضایت مصرف‌کنندگان و بازاریابی محصول ایفا نماید و از همین رو، طراحی صنعتی و بسته‌بندی دارای جایگاه مهمی در بازاریابی و توسعه بازار محصولات خصوصا در بازارهای بین‌المللی است. محصولات و تجهیزات تولید داخل عموما بدلیل طراحی صنعتی ضعیف و یا فقدان بسته‌بندی مناسب با وجود مزیت‌های فنی و قیمتی، در ترغیب مشتریان و رقابت با محصولات خارجی مشابه عملکرد مناسبی ندارند. لذا توجه به حمایت معاونت از شرکت‌های دانش‌بنیان جهت توسعه بازارهای صادراتی محصولات خود، ارایه این خدمات در سبد خدمات کریدور در دستور کار قرار گرفته است. شرکتهای دارای تاییدیه دانش‌‌بنیان می‌توانند از خدمات طراحی صنعتی بر مبنای روند ذکر شده در این آیین‌نامه استفاده نمایند.

 

- خدمات مورد حمایت

-  خدمات طراحی صنعتی شامل مشاوره ساخت، طراحی، طراحی محصول، بسته‌بندی، قالبسازی و طراحی و ساخت، مورد حمایت قرار می‌دهد.

 

- میزان حمایت

-  80% از هزینه‌های خدمات طراحی صنعتی و بسته‌بندی مطابق با ماده 1 به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار شرکت‌های واجد شرایط قرار می‌گیرد.

- نحوه بازپرداخت تسهیلات اعطایی شامل دوره تنفس، تعداد اقساط و مبلغ هر قسط بر اساس قیمت محصول، تیراژ تولیدی شرکت و میزان صادرات موفق آن محصول توسط کریدور تعیین می‌شود.

- پرداخت تسهیلات به طرح منوط به نظر کمیته داوری طراحی صنعتی بوده و حداکثر تسهیلات معاونت برای هر شرکت دارای تاییدیه معادل 500 میلیون ریال است.

- در صورت تایید عملکرد شرکت در اجرای طرح و کیفیت طراحی نهایی بر مبنای ارزیابی صورت گرفته توسط کریدور، بخشی از مبلغ وام تا سقف 35% از تسهیلات پرداخت شده (معادل حداکثر  175 میلیون ریال) بصورت بلاعوض به شرکت بخشیده می‌شود.

 

- شرایط اعطای حمایت

- تناسب و اولویت خدمات طراحی صنعتی با نیازهای شرکت و محصول بایستی به تایید کریدور برسد.

- گردش کار

در مورد خدمات مرتبط با این آیین‌نامه، تسهیلات و حمایت‌های موضوع ماده 2، در حین عقد قرارداد بین متقاضی و کارگزار و بر اساس زمانبندی مندرج در قرارداد و در هر مرحله پس از تایید شرکت به کارگزار پرداخت خواهد شد. لذا شرکت‌های متقاضی واجد شرایط، می‌توانند پس از ارسال درخواست کتبی و ضمیمه نمودن مستندات لازم (شامل اسناد هویتی و رزومه کارگزار، نمونه قرارداد یا پروپوزال کارگزار، پیش‌فاکتور خدمات و ...) از تسهیلات و حمایت‌های موضوع این آیین‌نامه استفاده نمایند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 63103115-021 تماس حاصل فرمایید.