نمایشگاه Syria Health 2019

تاریخ شروع : ۱۳۹۸/۰۱/۲۱

تاریخ پایان : ۱۳۹۷/۱۲/۲۴

وبسایت : syria-health.com

توضیحات این رویداد

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات پزشکی، دارویی، بیمارستانی و توریست درمانی

تحت حمایت مستقیم وزارت صحت و وزارت اقتصاد و تجارت خارجی جمهوری عربی سوریه

برگزار کننده: شرکت اکسپو شام

نماینده در ایران: شرکت نوژن راد

مکان: مرکز نمایشگاههای بین المللی دمشق سوریه

زمان:  21  الی 24 فروردین   1398

 

وضعیت فعلی

هفت سال درگیری خصمانه در سوریه باعث آسیب‌های بزرگ انسانی و زیر ساختی شهرها گشته است. بر اساس تخمین بانک جهانی، بازسازی سوریه نیازمند سرمایه‌گذاری کلانی با ارزش بیش از 300 میلیارد دلار در همه بخش‌های اقتصادی می‌باشد. تخمین زده شده است که جنگ سوریه باعت از بین رفتن یا آسیب دیدن 70% از صنایع، 27% از منازل و بیش از 55% از امکانات اموزشی و درمانی گشته است . بعلت شرایط حال حاضر سوریه دولت این کشور بر روی بازسازی زیرساخت های ضروری همچون کشاورزی، بهداشت و درمان، انرژی، آب و فاضلاب، منازل مسکونی، زیرساخت‌های حمل و نقل و سایر بخش ها تمرکز نموده است.

 کشور سوریه جهت بازسازی کشور جنگ زده خود تلاش گسترده‌ای را آغاز نموده است. بدین جهت است که اینک سوریه  بزرگترین بازار برای تمامی کالاهای صنعتی، ساختمانی، پزشکی و مصرفی در منطقه محسوب می‌گردد. به همین جهت در طی چند سال اخیر، بازار این کشور با در اختیار داشتن تقاضایی بزرگ در زمینه واردات کلیه داروها و کالاهای مصرفی و پزشکی و ... به عنوان یکی از بازارهای بالقوه بسیار مهم در سطح بین‌المللی مطرح شده است.

لذا می‌توان اذعان نمود که اکنون بهترین زمان جهت سرمایه‌گذاران و تجار جهت سرمایه‌گذاری و پی ریزی تجارتی پرمنفعت در سوریه  می‌باشد چرا که پروژه‌های عمرانی بیمارستانی بزرگ و کوچکی که در طی سال‌های اخیر در این منطقه آغاز گردیده‌اند نیازهای بسیار گسترده و فراوانی به تجهیزات خواهند داشت. ساختمان‌های دولتی، راه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، مراکز مسکونی، تجاری و اداری، کارخانجات، نیروگاه‌ها و غیره همگی در شرف ساخت می‌باشند بخش‌هایی نظیر بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و سایر بخش‌های زیربنایی نیاز مبرمی به کلیه تجهیزات بیمارستانی، آزمایشگاهی، دندانپزشکی، رادیولوژی، دارویی و تکنولوژی روز دنیا در کنار تقاضای گسترده به توسعه بخش‌های صنعتی و غیره دارد.

 

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه حمایت می‌نماید. این حمایت شامل 50% هزینه فضای غرفه و غرفه‌سازی می‌باشد. شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند صادراتی و برتر صادراتی جهت استفاده از حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری می‌توانند درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایند.

 

 

- لازم به ذکر است حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری از طریق کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری و بعد از اتمام نمایشگاه به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌گردد.

- دریافت حمایت از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری منوط به ثبت درخواست در سامانه و دریافت تاییدیه از کریدور صادرات می‌باشد.

 

انتخاب خدمت برای شرکت‌هایی که مرحله ارزیابی آمادگی صادرات (ERA) را نگذرانده‌اند و یا سطح صادراتی آنها دارای پتانسیل صادراتی و عدم احراز شرایط صادراتی باشد، امکانپذیر نیست.

جهت ارزیابی آمادگی صادرات از طریق لینک زیر می‌توانید اقدام نمایید.

 

ارزیابی آمادگی صادرات (ERA)